News | Haberler
Bulutların Üzerindeki Balkonlar
BULUTLARIN ÜSTÜNDEKİ BALKONLARBulut vadisi, adını Bulut Dağları’ndan almış. Başından hiç eksik olm
Yeni sitemiz beta / test yayınında
Yeni sitemiz beta / test yayınında
Karlı dağların eteğinde turkuvaz göllerin kıyısında
Karlı dağların eteğinde turkuvaz göllerin kıyısındaArtvin’in Yusufeli ilçesi yaz aylarında kavrulu
Weather | Hava Durumu

ARTVIN


 
 
Karlı dağların eteğinde turkuvaz göllerin kıyısında


Karlı dağların eteğinde turkuvaz göllerin kıyısında/_newsimages/3728237.jpg


Artvin’in Yusufeli ilçesi yaz aylarında kavrulur. Ama 60 km uzaklıktaki yaylalarda, köylüler akşamları soba yakar. İlçeden ayrılan yol, yükseldikçe sıcaklık yavaş yavaş düşmeye başlar. Muhteşem bir vadiden akan Barhal Çayı’nı geçersiniz. Uzakta, zirvesi karlı dağları görürsünüz. Sarıgöl nahiyesinden sonra hissedilen esinti yaylalara yaklaşınca ferahlatan bir serinliğe bırakır yerini.

Huzur dolu, serin bir tatil özlüyorsanız Barhal Vadisi’ne gitmenizi tavsiye ediyorum. Önce Yaylalar Köyü’ne uğrayın. Birkaç gün burada kaldıktan sonra, daha aşağıdaki Barhal’a inerek birkaç gün de burada geçirin. Yaylalar Köyü’nde pansiyonda kalabilir, çevreye günübirlik yürüyüşler yapabilirsiniz. Muhteşem vadiler, yaylalar, buzul gölleri sizi bekliyor. Bu mevsimde, yol boyunca doyasıya dağ çileği yiyebilirsiniz. Çayırlarda büyüleyici güzellikte soğanlı bitkilerle karşılaşabilirsiniz.

Other News | Diğer Haberler

Karlı dağların eteğinde turkuvaz göllerin kıyısında
Karlı dağların eteğinde turkuvaz göllerin kıyısındaArtvin’in Yusufeli ilçesi yaz aylarında kavrulur. Ama 60 km uzaklıktaki yaylalarda, köylüler akşamları soba yakar. İlçeden ayrılan yol, yükseldikçe sıcaklık yavaş yavaş düşmeye başlar. Muhteşem